20 Ekim 2011 Perşembe

Terlik

.
O benim kızım değil. Benim kızım olsa tanırdım. Saçları benziyor biraz ama Müge’nin kızının saçları da kızımınkiler gibiydi mesela. Hatta kendi kızına aldığı tokanın aynısından Kübra’ya da almıştı, geçen gün oturmaya geldiğinde getirdi. “Kübra’ya da çok yakışır diye düşündüm.” dedi. Yakışmaz mı hiç, benim kızıma her şey yakışır. O gün ikisinin saçlarını güzelce toplayıp yeni tokalarıyla fotoğraflarını bile çekmiştik. Sahi nerede o fotoğraf? Şuralarda bir yerlerde olacaktı ama... Evin dağınıklığının kusuruna bakmayın. 10 gündür hiçbir şey yapamadım. Kübra gelince her yeri toparlayacağım. Fotoğrafı da bulurum o zaman, siz de görürsünüz. O zaman bana inanırsınız. Yani saçları benziyor diye... Öyle saçları olan bir sürü çocuk vardır yani.

Ben kızımı kokusundan tanırım ayrıca, o benim kızım değil. Kübra öyle kokmaz. Haftada en az 3 kere yıkıyorum ben onu. İşim varsa bile gidip kendisi yıkanıyor zaten. Kendi kendine yıkanmayı öğrendi artık. Tabi 10 gündür... Yıkanmaya fırsat bulamamış olabilir. Ama yine de öyle kokmaz. 5 yaşındayken zatürre olmuştu da tam 2 hafta yıkanmasına izin vermemişti doktor. O zaman bile kötü kokmamıştı. Öyle kokması mümkün değil. Bilmiyorum. Ne demek istediğimi anlıyor musunuz?

Terliklerini bulduk dedi polis. Bana da gösterdiler. Kübra’nın terliklerinin aynısı. Yaz başında anneannesi almıştı sokakta giysin diye, öyle çok özel bir şey değil. Zaten indirimdeyken almış annem, arayıp sordum. Yani kim bilir kaç çocuğa daha alınmıştır aynısından, anlatabiliyor muyum? O terlikler o çocuğu benim kızım yapmaz ki. Tabi elbette o da birilerinin çocuğu. Annesi için gerçekten çok üzgünüm. Allah kimseye evladını o halde göstermesin. Ama benim kızım değil yani o. Eşime de söylüyorum. Susuyor. Benden kaçıyor sürekli. Bakın sizin yanınıza da çıkmadı. İçerde n’apıyorsa artık. Halbuki konuşsa belki polisleri ikna ederiz. DNA testine filan gerek yok çünkü. Ben kızımı tanımaz mıyım?

Ne demek istediğimi sahiden anlıyor musunuz? Rica ederim bana öyle bakmayın artık. O benim kızım değil.
.

11 yorum:

Malted Man dedi ki...

Kafana, anlatımına sağlık.

egelımm dedi ki...

Superkulade emegıne saglık.ellerın dert gormesın klavyen hııııc arıza yapmasın.

penelope dedi ki...

komik gibi nasıl ağlatabiliyorsun

dwarfwaves dedi ki...

=((

Aylin Balboa dedi ki...

MaltedMan, Egeli biladerim; eyvallahımız var.

Penelope; bazı yazıları yazarken biraz ağlıyorum ama çok değil, belki ondandır.

Dwarf; --/-@ Gül bu. Gülmeni istemem anlamına geliyor.

Eda dedi ki...

çok etkileyici.

dif dedi ki...

Dört paragrafta bir insan nasıl dağıtılır, görmüş oldum. Eline sağlık, mükemmel olmuş.

sutlukahve dedi ki...

Yaz sen yaz daha... Bizdeki ciğer değil zaten, deş gitsin.

Adsız dedi ki...

İçten ve doğal anlatımınız tüm edebi süslemelerin üzerini örtmüş..
Elinize sağlık...

Aylin Balboa dedi ki...

Eda, Dif, Zütlü, Dünya Dışı Egoist; gözlerinizden öberim.

aysema dedi ki...

Bütün bunlar kurmaca değil mi? Öyleyse çok başarılı. Yüreğim şişti daha fazla kalamayacağım. Bloguma ekleyip gideceğim,izleyicin olacağım. Kendime gelince belki yine okurum.